Aktualności

Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Biogramy kapłanów

Imię i nazwisko kapłana Zmarł Funkcja, miejsce
Ks. Bernard Klein 29.12.1843 proboszcz w Dębowej Łące
Ks. Sylwester Krajewski 07.01.1844 proboszcz w Czempinie
Ks. Jan Kompałła 23.01.1844 proboszcz w Ostrowie
Ks. Wojciech Barciszewski 27.01.1844 proboszcz w Krobi
Ks. Józef Zynga 12.02.1844 proboszcz w Konojedzie
Ks. Tomasz Woydagowski 21.04.1844 proboszcz w Chwałkowie
Ks. Onufry Tretnik 10.07.1844 wikariusz przy kościele metropolitalnym w Poznaniu (*1785, w.1810)
Ks. Goczalski 07.09.1844 proboszcz w Wrnieścu
Ks. Teofil Koźmiński 19.09.1844 proboszcz w Sokolnicach od 1837 (*1801, w.1831)
Ks. Teodor Kieramuszewski 25.10.1844 proboszcz w Sławnie (*1794 w Żninie)
Ks. Maciej Węsierski 30.12.1844 proboszcz w Kościelcu (*1765)
Ks. Jan Zieliński 16.01.1845 proboszcz w Baranowie (*01.07.1772, w.08.03.1800)
Ks. Ignacy Gralichowski ??.03.1845 proboszcz w Bronikowie (*1764, w.1789), kawaler orderu Orła Czerwonego
Ks. Mateusz Łucki ??.03.1845 proboszcz w Długiej Goślinie (*1797, w.1821)
Ks. Marian Pleja 13.03.1845 (*1786 w Nowym Mieście, w.1840)
Ks. Antoni Bielawski 21.03.1845 proboszcz w Bninie od 1839 (*1813, w.1837)
Ks. Józef Karpiński 03.04.1845 proboszcz w Tursku (*1770 w Kobylinie, w.1796 w Łowiczu)
Ks. Andrzej Jaworski 04.04.1845 proboszcz w Lutogniewie od 1828 (*1779, w.1802)
Ks. Aleksander Rakowicz 18.08.1845 "altarysta i beneficyat" przy kościele św. Ducha w Grodzisku (*22.06.1777 w Grodzisku, w.21.09.1805 w Gnieźnie przez JW. Łubieńskiego), 21.08.1792 wstąpił do zakonu św. Franciszka Seraficznego
Ks. Walenty Kwiatkowski ??.12.1845 proboszcz w Żytowiecku od 1800 do 1815, w 1815 roku rezygnuje z kapłaństwa (wstąpił w związek małżeński w kościele ewangelickim), (*16.02.1771)
Ks. Melchior Joachim Witkowski 19.01.1946 proboszcz w Dziewierzewie pod Kcynią (*05.01.1789 w Gorznie, w.24.05.1812)
Ks. Ignacy Gałkowski 08.03.1846 proboszcz w Orchowie (*1764, w.03.01.1789)
Ks. Ignacy Hilary Ladach 18.03.1846 proboszcz w Jaksicach od 1833 (*1768, w.1796), dziekan kawaler Orderu Orła Czerwonego
Ks. Marcin Kalinowski 20.03.1846 proboszcz w Budzyniu od 1837 (*1792, w.1817)
Ks. Piotr Biński 23.03.1846 proboszcz w Uściu (*1804, w.1827), kanonik, kawaler Orederu Orła Czerwonego
Ks. Walenty Grzeszkiewicz 09.04.1846 proboszcz w Stęszewie (*1769)
Ks. Jan Gajewski 10.04.1846 proboszcz w Mądrem (*1783, w.1811)
Ks. Jan Chryzostom Rybicki 23.04.1846 proboszcz w Radlinie (*1786, w.1817)
Ks. Jan Kattke 27.05.1846 pleban w Rokitnie od 1837 (*1804, w.1829)
Ks. Kasper Brzeziński 10.07.1946 zmarł w Sobotce
Ks. Józef Jakobi 17.07.1846 proboszcz w Kopanicy od 1831 (*1774, w.1802)
Ks. Tomasz Cichocki 02.08.1846 były beneficyat przy kościele św. Marii Magdaleny w Poznaniu (*1762, w.1813)
Ks. Ludwik Liczbarski 27.08.1846 komendarz w Gołańczy (*1795, w.1818)
Ks. Ludwik Ritter 28.08.1846 kanonik (*24.08.1763, w.1786)
Ks. Wincenty Dalkowski 03.09.1846 były komendarz w Kolniczkach
Ks. Maciej Leciejewski 12.09.1846 pleban w Dąbrówce Kościelnej od 1834 (*1800 w Koźminie, w.1823)
Ks. Jakub Gross 13.02.1847 zarządca parafii w Grabiu od 1822 (*1788 w Świeciu, w.1812)
Ks. Michał Garszczyński 16.04.1847 proboszcz w Miejsko - Górce (*22.09.1786, w.1810)
Ks. Szymon Dobieżyński 21.04.1847 w Lwówku od 1809 altarzysta przy kościele Zwiastowania NM Panny
Ks. Ignacy Bysiakiewicz ??.06.1847 proboszcz w Kłecku (*1789)
Ks. Józef Świerkowski ??.08.1847 proboszcz w Mieścisku od 1841 (*1792)
Ks. Józef Karaś 02.12.1847 proboszcz w Stodołach (*01.09.1760)
Ks. Franciszek Wojkiewicz 09.01.1848 proboszcz w Krzywiniu
Ks. Józef Hejducki 18.01.1848 proboszcz w Lwówku (*17.03.1774, w.1799)
Ks. Walenty Lemański 14.02.1848 proboszcz w Kobylinie (*1786, w.1812)
Ks. Józef Szupczyński 28.03.1848 proboszcz w Pleszewie (*18.03.1787 w Pleszewie, w.1814)
Ks. Ksawery Salmoński 30.04.1848 proboszcz w Strzelnie (*03.07.1787, w.1814)
Ks. Marian Damazy Kuchciński 07.01.1861 proboszcz w Rzadkwinie
Ks. Antoni Napoleon Jan Tyc 03.12.1861 proboszcz w Trzemesznie
Ks. Ignacy Jaksiewicz 11.01.1863 Kanonik, proboszcz w Dłużynie od 1816. Przez 30 lat dziekan wschowski. Zbudował kościół w Dłużynie, drugi w Charbielinie oraz nowe probostwo.
Ks. Stanisław Klemczyński 22.04.1863 proboszcz w Błociszewie, Kotłowie. W 1863 r. zginął jako żołnierz oddziału Franciszka Parczewskiego pod Rudnikami w Królestwie Polskim.
Kleryk Ludwik Kostański 08.05.1863 Powstaniec z roku 1863, pochodził z Kiełczewa pod Kościanem. Zmarł w wyniku ran otrzymanych pod Ignacewem
Ks. Tomasz Ofierzyński 02.03.1864 proboszcz w Pogrzybowie (*1828). Szkoły ukończył w Trzemesznie
Ks. Wojciech Pietraszewski ?.08.1864 proboszcz w Zbąszyniu od 1833 (*1803 w Drawsku pod Wieluniem, w.1825)
Ks. Franciszek Kociński 02.04.1865 proboszcz w Dobrzycy, Koźminie (*1801, w.1829)
Ks. Paweł Kryger 11.05.1865 proboszcz w Witkowie (*1812 w Gołańczy, w.1842)