XXII Światowy Dzień Chorego

11 lutego 2014

Fotoreportaż.

 

  Dziś po raz XXII obchodziliśmy „Światowy Dzień Chorego”.
  Hasłem tegorocznych obchodów jest: „Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci (1 j 3,16)”.
   
  - Godność osoby nigdy nie sprowadza się do jej możliwości i zdolności i nie zmniejsza się ona, gdy dana osoba słabnie, staje się niesprawna i wymaga pomocy (…) Pomagajcie jedni drugim z miłością, a doświadczycie pocieszającej obecności Boga. Chrześcijańska i szlachetna postawa wobec chorych jest solą ziemi i światłem świata – powiedział papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański.

  Święto w 1992 roku ustanowił Ojciec św. Jan Paweł II, decydując by przypadało w rocznicę Objawienia w Lourdes. Swoją decyzją papież Jan Paweł II wezwał Kościół powszechny do poświęcenia 11 lutego na refleksję i pochylenie się nad chorymi.

   

  W naszej farnej świątyni, we wtorek, 11 lutego (wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes), Mszę świętą o godzinie 10.00 dla licznie zgromadzonych wiernych, chorych sprawował ks. Z. Lewandowski - proboszcz, podczas której razem z Ks. K. Urbaniakiem - wikariuszem udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz błogosławieństwo każdemu Sakramentem Świętym. Po Mszy św. każdy otrzymał drobny upominek i pamiątkowy folder tematycznie związany z tym dniem. Następnie dla wszystkich chętnych odbyło się spotkanie przy kawie i pysznych pączkach w Sali im. Ks. Prałata Piotra Wawrzyniaka przygotowane przez Panie z stowarzyszeń parafialnych na czele z p. Wisławą Nadolną i Kazimierą Sroka. Biesiadnikom przy pięknie zastawionym stole przygrywała orkiestra pod dyrekcją p. Mariusza - kapelmistrza MOD oraz organisty p. Marcina. Za uroczystą Mszę św. i mile spędzony czas na Sali p. Halina w imieniu zgromadzonych serdecznie podziękowała naszemu Ks. Proboszczowi za tak wspaniałą organizację obchodów XXII ŚDC w naszej parafii.

   

   

w górę