Aktualności

Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

22 IV 2018 - 29 IV 2018

1. Przeżywamy Niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza. Wszystkie zebrane dzisiaj ofiary w naszej parafii i całej Archidiecezji zostaną przeznaczone dodatkowo na nasze Prymasowskie Seminarium Duchowne oraz Dzieła Powołaniowe naszej Rodziny Diecezjalnej. Proszę także o naszą modlitwę w intencji nowych powołań do Służby Bożej według woli Bożej oraz umocnienie w powołaniu już Powołanych.

2. Chociaż Diecezjalne Uroczystości Odpustowe Świętego Wojciecha przeżywać będziemy w tym roku w sobotę i niedzielę za tydzień, 28-29 kwietnia, już jutro (23 kwietnia) przypada liturgiczne wspomnienie męczeńskiej śmierci Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji. Na uroczystą Mszę św. na godz. 17.30 i na spotkanie na plebanii zapraszam jutro Braci Towarzystwa Św. Wojciecha. Przy tej okazji proszę też po raz kolejny wszystkich Panów, którzy chcieliby do naszego parafialnego Towarzystwa Święto-Wojciechowego przystąpić, zarówno tych, którzy już wyrazili taką wolę, jak i wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem pragną wspomóc naszą Parafię (przepraszam, że z powodu mojej choroby zapowiedziane przed miesiącem spotkanie nie doszło do skutku). Szczegółowy plan Uroczystości Święto-Wojciechowych zamieszczony został w gablocie parafialnej, osobno także program przygotowany i zaproponowany dla młodzieży. Zapraszam do udziału!

3. W najbliższą środę natomiast, 25 kwietnia, przypada wspomnienie i święto św. Marka Ewangelisty.

4. Kolejne spotkanie – próba Pierwszokomunijna Dzieci w najbliższą sobotę, 28 kwietnia, o godz. 10.00. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 15 czerwca br. nieobecnych na spotkaniu przed tygodniem jak najszybciej proszę o kontakt.

5. Przypominam, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii codziennie w tygodniu (od poniedziałku do soboty), o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do biura parafialnego zapraszam w każdym tygodniu we wtorek pomiędzy 9.30 a 11.00 oraz w czwartek od 18.30 do 19.30. O nielicznych wyjątkach od tej reguły informuję i będę informował podczas ogłoszeń niedzielnych oraz internetowych na bieżąco.

6. Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rynek 14 rozpoczęły rekrutację do Niepublicznego Przedszkola zwanego Ochronką Bł. Edmunda Bojanowskiego na rok 2018-2019. Zainteresowanych Siostry zapraszają codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Przedszkola, tj. od godz. 9.00 do 14.00. Zapraszam!

7. W minionym tygodniu rozpoczęto prace przy rekultywacji zieleni wokół naszego kościoła. Usunięte zostały uschłe a przesadzone zostały żywe bukszpany dla uzupełnienia linii przyszłego żywopłotu, dokonano wertykulacji trawnika w otoczeniu wyciętych drzew rozpierających murowane ogrodzenie a ich pnie po ścięciu nasycono środkami chemicznymi dla przyspieszenia obumierania obu korzeni, wreszcie dosiano i uwałowano nowo trawę. Podziękowanie dla Wykonawcy tychże prac!

8. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika. W bieżącym numerze z dodatkiem w cenie 6 zł Pięć minut z Bogiem. Modlitewnik na miesiąc maj. Zachęcam!    Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 23 IV 2018