Aktualności

Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

18 II 2018 - 25 II 2018

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam młodzież i dorosłych na nabożeństwa pasyjne: w piątki na Drogę Krzyżową (bezpośrednio po Mszy św. o 17.30) i na nabożeństwo Gorzkich Żali; w niedzielę na godz. 15.00. Wcześniej w niedziele ok. g. 14.50 – modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia.

2. Przypominam, iż w prezbiterium po odnowieniu i oprawie wyłożona została nasza Parafialna Księga Trzeźwości. Do wpisu potrzebne jest nasze imię i nazwisko oraz okres czasu, na jaki chcemy podjąć naszą dobrowolną abstynencję w intencji osób zniewolonych nałogiem alkoholizmu i rodzin cierpiących z tego powodu (może to być czas tegorocznego Wielkiego Postu lub dłuższy). Zapraszam do tego duchowego daru a zarazem wielkopostnego uczynku miłosierdzia. Dziękuję kilkunastu osobom, które już zadeklarowały swoje zgłoszenia. Ufam, że w naszej Wspólnocie jest więcej osób, które zdecydowane są przeżyć tegoroczny Wielki Post bez alkoholu i proszę także o ich świadectwo.

3. Przypominam również, że osoby zamierzające w obecnym roku zawrzeć Sakrament Małżeństwa, które nie posiadają jeszcze świadectwa o ukończeniu katechizacji przedmałżeńskiej: specjalnie dla nich, raz jeszcze, taka katechizacja w Par. p.w. MBNP w Mogilnie w niedziele o godz. 16.00 w dniach od 18 lutego do 25 marca br. Proszę zainteresowanych o skorzystanie z tej ostatniej okazji.

4. W najbliższy piątek, z racji przypadającego 23-go dnia miesiąca, na Mszę św. wieczorną i spotkanie na plebanii zapraszam Braci Towarzystwa Św. Wojciecha. Przy tej okazji zapraszam też wszystkich Panów, którzy chcieliby do naszego parafialnego Towarzystwa Święto - Wojciechowego przystąpić, zarówno tych, którzy już wyrazili taką wolę, jak i wszystkich, którzy pragną zaświadczyć tym samym, radość i dumę z wyznawanej wiary a jednocześnie swoim zaangażowaniem wspomóc naszą Parafię.

5. Do biura parafialnego zapraszam we wtorki przed południem od godz. 9.30 do 11.00 oraz czwartki po wieczornej Mszy św. od godz. 18.30 do 19.30. Przypominam również, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii w tygodniu, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

6. Z radością informuję, iż w ostatnią niedzielę udało nam się skompletować naszą parafialną, tj. Miejską Różę Różańcową Matek, która podwoiła swój stan liczebny. Zachęcam także gorąco do zasilenia Róż Różańcowych w Chabsku oraz Stawiskach. Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które zdecydowały się codzienną Dziesiątką Różańca otaczać w swych domach swoją modlitwą intencje Papieskie oraz naszą Parafię. Jednocześnie zapraszam kolejne osoby, zwłaszcza te, które już zadeklarowały podczas wizyty kolędowej taką gotowość, o włączenie się w kolejnych Różach w to duchowe (objęte łaskami odpustowymi) dzieło. Boże dzieła potrzebują takiego Żywego Łańcucha połączonej modlitwy.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika. W obecnym numerze zwłaszcza początku rekolekcyjnego rozważania o 7-u ostatnich słowach Jezusa na krzyżu, o projekcie Narodowego Programu Trzeźwości oraz artykuł Z ringu do Zakonu o tym, jak mistrz Polski w kick-boxingu został franciszkaninem.Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 19 II 2018