Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

11 VIII 2019 - 18 VIII 2019

1. Prosząc cały czas o modlitwę w intencji rolników, ich rodzin oraz tegorocznych zbiorów, przypominam, że tegoroczne Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w Pobiedziskach w dniu 24 sierpnia (sobota). Szczegóły na plakacie w gablocie. Z kolei dzień później, w niedzielę 25 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 12.00(zgodnie z ustaleniami podjętymi na naszej Radzie Parafialnej), Dożynki w naszej Parafii. Już teraz serdecznie zapraszam do udziału i do wspólnego przygotowania tej uroczystości.

2. W najbliższy wtorek przypada 13 dzień miesiąca sierpnia, a zatem zapraszam serdecznie po raz kolejny na godz. 20.00 na wspólne Czuwanie Fatimskie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, czuwanie odbędzie się przed Grotą na powietrzu, zatem proszę o zabranie także świec (koniecznie wraz z osłonkami).

3. Z kolei w czwartek, 15 sierpnia, przypada piękna uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. tego dnia w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę: jest to uroczystość nakazana i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Na zakończenie każdej Mszy św. tego dnia poświęcenie przyniesionych kwiatów i ziół. W związku z przypadającą w najbliższy czwartek 15 sierpnia uroczystością Wniebowzięcia NMP biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne. Zapraszam dzień później, w piątek, 16 sierpnia, bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

4. W tym roku dnia 15 sierpnia obchody patriotyczne odbędą się w Parafii Klasztornej.Podczas liturgii o godz. 9.30Bożej Opatrzności w kolejną rocznicę Cudu na Wisłą polecać będziemy z udziałem naszych Władz Samorządowych i Miejskichosoby i sprawy naszej lokalnej Wspólnoty i Ojczyzny. Szczegóły dotyczące kolejnych wydarzeń organizowanych w tym dniu zamieszczone są na plakacie w gablocie. Zapraszam!

5. W naszej Wspólnocie już od jutra gościć będziemy ponownie Ks. Michała Grupę, studenta psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z naszej Archidiecezji, który najbliższych dniach podejmie wakacyjne zastępstwo duszpasterskie w naszej Parafii. Jestem wdzięczny Ks. Michałowi za przyjęcie zaproszenia, proszę o życzliwe jego przyjęcie, aby w naszej Wspólnocie czuł się jak najlepiej.

6. Zachęcam do lektury obecnego numeru Przewodnika, artykułów Antydepresyjne przesłanie chrześcijaństwa, Widać głód Jezusa, Święty spokój, czyli o odpoczywaniu i innych ...

7. W minionym tygodniu pochowano na cmentarzu w Strzelnie Śp. Jerzego Rosińskiego ostatnio zameldowanego w naszej Parafii na ul. Betonowej. Śp. Zmarłego i wszystkich naszych Bliskich polećmy miłosierdziu Bożemu...

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 12 VIII 2019