Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

23 VI 2019 - 30 VI 2019

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza osobom, które przygotowywały ołtarz stacyjny na procesję eucharystyczną. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam na czerwcowe nabożeństwa do Serca Pana Jezusa wraz z procesjami eucharystycznymi codziennie według stałego porządku.

2. W czwartek, 27 czerwca, zwyczajem lat ubiegłych, w łączności z Parafią Klasztorną przeżywać będziemy uroczyście zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Uprzejmie proszę o przygotowanie ołtarzy, tradycyjnie przy Kaplicy-Domu Sióstr Służebniczek (ul. Rynek 14) oraz przy ul. Benedyktyńskiej 18. Początek liturgii Mszy św. o godz. 17.30 w naszej parafialnej Świątyni, skąd procesyjnie udamy się do Parafii Klasztornej św. Jana Apostoła. Wszystkie dziewczynki z naszej parafii, zwłaszcza z rocznika komunijnego, które chciałyby włączyć się do sypania kwiatków w Oktawie Bożego Ciała cały czas zapraszam.

3. Ze względu na przypadającą w czwartek uroczystość zakończenia Oktawy Bożego Ciała do biura parafialnego proszę w tym tygodniu jedynie we wtorek pomiędzy 9.30 a 11.00 oraz dodatkowo tegoż dnia po wieczornej Mszy św. w godz. od 18.30 do 19.30. Natomiast w czwartek biuro będzie nieczynne. Zainteresowanych, którym odpowiadają godziny popołudniowo-wieczorne, proszę w najbliższy wtorek.

4. Z kolei w najbliższy piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa(uroczysta liturgia w naszej świątyni o godz. 17.30).  W sobotę zaś, 29 czerwca, uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny oraz przeżywać będziemy uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia uroczysta Msza św. rano o godz. 7.30 w kaplicy Sióstr Służebniczek przy ul. Rynek oraz wieczorem w naszym kościele pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Seniora. Zapraszam!

5. Przypominam o parafialnej pielgrzymce do Niepokalanowa i do Warszawy w terminie od 1 do 3 lipca (pndz – śr; z noclegami, śniadaniami i obiadokolacjami w Niepokalanowie, w cenie 300-320 zł). Wyjazd w poniedziałek 1 lipca o godz. 5.00 rano z naszego Rynku. O przygotowanie rozliczenia pozostałej kwoty kosztu wyjazdu proszę dopiero w trakcie pielgrzymki. Z przyczyn losowych zwolniły się dwa miejsca; osoby zainteresowane proszę o kontakt.

6. Młodzież, która 13 czerwca przyjęła Sakrament Bierzmowania, proszę o zgłoszenie bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. w celu odebrania fotograficznych pamiątek z tej uroczystości.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika, artykułów dotyczących Ojcowskiego powołania oraz oświadczenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski pt.: Zdyskredytować Boga i obrzydzić Kościół...

8. Dzisiejszej niedzieli, tj. 23 czerwca, w kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji, po każdej Mszy Świętej (na prośbę Kurii) są odśpiewywane suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”, jako ekspiacja za dokonane niedawno w naszej Ojczyźnie świętokradztwa i profanacje, co też i my za chwilę uczynimy.

9. Wcześniej polećmy Bożemu Miłosierdziu Śp. Zmarłą Danuta Chełminiak którą pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie w minionym tygodniu oraz wszystkich naszych bliskich Zmarłych…

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 23 VI 2019