Ogłoszenia parafialne

5 VII 2020 - 12 VII 2020

1. Dziękuję za zachowywanie nadal zasad bezpieczeństwa, tj. zasłonięcia twarzy przez osoby obecne wewnątrz kościoła i cały czas o to proszę. Myślę, że kościół to ostatnie miejsce, w którym przychodząc spotkać się z Panem Bogiem, możemy przestać myśleć o innych i ich dobru, nawet jeżeli zagrożenie nie wydaje się stosunkowo duże i jeżeli jesteśmy już obecną sytuacją bardzo zmęczeni. Raz jeszcze dziękuję!

2. Przypominam, że zgodnie z zapowiedzią, najbliższe spotkanie duszpasterskie z Chorymi w naszej Parafii będzie miało miejsce od godzin porannych w piątek 24 lipca, bezpośrednio przed naszą parafialną uroczystością Odpustową. Przewodniczyć jej będzie w tym roku Ks. Kazimierz Pyrzyk, wikariusz naszej Parafii w latach 1982-1989, który obecnie przechodzi w stan spoczynku a zarazem wyraził gotowość współpracy z naszą Parafią, co przyjąłem z radością i za co Ks. Proboszczowi Seniorowi już teraz serdecznie dziękuję, zapraszając do obecności w naszej Wspólnocie.

3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Biały Tydzień pierwszej grupy dzieci po wcześniejszej uroczystości komunijnej. Dziękuję Rodzicom Dzieci Komunijnych za tegoroczny dar ołtarza, jakim będzie sfinansowanie ornamentacji oraz złocenia tabernakulum jednego z naszych bocznych ołtarzy (w których przechowujemy Chrystusa w Komunii Świętej podczas wydarzeń wielkanocnego Triduum). Serdeczne Bóg zapłać!

4. Uprzejmie informuję Parafian, iż na naszej Parafialnej Stronie Internetowej w dziale Historia po żmudnym opracowaniu materiałów dostępnych na naszej plebanii oraz w Parafii Klasztornej skompletowana została ekspozycja naszej Kroniki Parafialnej aktualnie za lata 1945-2019. Zachęcam do wnikliwej lektury Kroniki oraz przeglądania zamieszczonych zdjęć i ilustracji z wybranych wydarzeń minionych mających miejsce w naszej Wspólnocie. Jednocześnie zwracam się z prośbą o udostępnienie ewentualnych materiałów dotyczących brakującego nam czasookresu, tj. lat 1977(8)-1982, czyli ostatnich lat posługi Śp. Ks. Kan. Stanisława Obarskiego oraz lat 1991-1994, tzn. ostatnich lat okresu połączenia z Parafią Klasztorną. Mile widziana będzie wszelka pomoc w tym względzie!

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 5 VII 2020