Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

17 XI 2019 - 24 XI 2019

1. W naszej Parafii witamy Ks. diakona Marcina Kąkola, który rozpoczyna praktykę duszpasterską przed Święceniami Kapłańskimi w maju przyszłego roku (najpierw w kolejne soboty i niedziele a następnie w okresie Wielkiego Postu).  Witając Ks. Marcina w naszej wspólnocie proszę o modlitwę w intencji jego posługi.

2. Szczęśliwie dobiegają końca przewidziane na ten rok prace konserwacyjno-restauratorskie przy elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Pozostało jeszcze zainstalowanie odpowiednich lamp na odnowionych ścianach. Dziękuję Parafianom i Przyjaciołom naszej świątyni za wszelkie składane ofiary, za to że staje się realnym udźwignięcie w tym roku przez naszą niewielką Wspólnotę całego obciążenia finansowego (na blisko 50 tys. złotych) z tego tytułu. Radość z tego, jak nasza świątynia pięknieje, odzyskując swój blask sprzed przeszło pięciuset lat!

3. Zapraszam w najbliższy piątek (22 listopada) na kolejne spotkanie naszego Parafialnego Kręgu Biblijnego wszystkich zainteresowanych wspólnym spotkaniem z Pismem Świętym. Tym razem zajmiemy się trzecim rozdziałem Księgi Rodzaju i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to, co nazywamy Wygnaniem z raju było i jest do dzisiaj aktem Bożego Miłosierdzia?

4. Dzień później, w sobotę, z racji przypadającego 23-go dnia miesiąca - na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie na plebanii zapraszam Braci Towarzystwa Św. Wojciecha.

5. Z kolei za tydzień ostatnia niedziela w kościelnym roku liturgicznym i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię Św. możemy tego dnia zyskać łaskę odpustu zupełnego za wspólne (publiczne) odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, co też uczynimy po każdej Mszy św. Tego dnia po Mszy św. popołudniowej, czyli o godz. 16.30 (jak w roku ubiegłym) w naszym kościele rozpocznie się Koncert Organowy, w wykonaniu Pana Szymona Czerwca. Szczegółowy program w gablocie. Serdecznie zapraszam – wsłuchajmy się w piękno muzyki naszych organów.

6. Natomiast na przyszły poniedziałek 25 listopada na godz. 17.00 zapraszam już teraz na trzecie w tym roku szkolnym (listopadowe) wspólne spotkanie - czuwanie z modlitwą i ze śpiewem młodzież klas VIII, przygotowującą się do przyjęcia Bierzmowania. Proszę wszystkich o obecność.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz Prześladowanych Chrześcijan kwotę 475 zł, która już we wtorek została przekazana na rzecz organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.   Podziękowanie wszystkim, którzy wspomogli to dzieło.

8. Zachęcam do lektury najnowszego Przewodnika, artykułów: Miłość zamiast mięsa, Bez żadnego bałwochwalstwa, Chwalcie Pana; tylko jak?!  i innych .

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Ksenię Solecką oraz Śp. Marię Kacperską Śp. Zmarłe z naszej Wspólnoty i wszystkich naszych Bliskich polećmy wspólnie Bożemu miłosierdziu…

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 17 XI 2019