Ogłoszenia parafialne

24 I 2021 - 31 I 2021

I. W związku z ograniczeniami epidemicznymi, dotyczącymi obecności maksymalnie 1 osoby na 15m2, w naszej świątyni jednocześnie - cały czas, aż do odwołania - przebywać może tylko 10 osób, wliczając już w tę ilość obecnych przestrzeń prezbiterium kościoła (zatem łącznie: 8+2 osoby). Uprzejmie proszę by były to osoby związane z intencją (intencjami), bądź też obrzędem danej Mszy św. Proszę również o zachowanie zasad bezpieczeństwa i za to dziękuję.

II. Wszystkie osoby nie mogące obecnie uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej w naszej świątyni zapraszam do uczestnictwa w transmisjach w środkach społecznego przekazu, kolejno: o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Programie Pierwszym w Polskim Radio, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, oraz o godz. 13.00 w TV Polonia (nie licząc dodatkowej transmisji w TVP 1o godz. 11.00 oraz transmisji lokalnych). Ponadto co tydzień o godz.10.00 transmitowana jest Msza św. z Katedry Gnieźnieńskiej na internetowej stronie naszej Archidiecezji.

III. Decyzją Ks. Prymasa: w inny niż dotychczas sposób przeżywamy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę. Pandemia nie pozwala na wizyty księży w naszych domach. Dlatego bardzo proszę kapłanów, aby zapraszali na Msze święte do kościoła w poszczególne dni tygodnia mieszkańców danej ulicy czy wioski i w ten sposób, razem ze wszystkimi zgromadzonymi, modlili się o błogosławieństwo dla ich Rodzin. Zanieśmy je wraz z modlitwą do naszych domów. Bądźmy szafarzami tego błogosławieństwa dla naszych najbliższych... Jutro w poniedziałek 25 I zapraszam do kościoła jedynie CHĘTNYCH PRZEDSTAWICIELI RODZIN/DOMÓWze Stawisk 65-34a oraz ul. Jasia i Małgosi,  Bolka i Lolka; we wtorek 26 I z Chabska 2-24 i 74; w czwartek 28 I z Gozdawy; w piątek 29 I z Izdeb (oraz Chabska 67-63), zaś w sobotę 30 I zapraszam Przyjaciół naszej Świątyni (spoza Parafii). Rozpoczynać będziemy wspólnym śpiewem kolęd, następnie Msza św. w intencjach osób obecnych oraz ich Rodzin (w tygodniu Msza św. kolędowa o g. 17.30, zaś w soboty dodatkowo o g. 18.30), następnie rozdanie kolędowych pamiątek i indywidualne sprawy. Innych uczestników codziennych Mszy św. w tygodniu, w czasie trwania kolędy, zapraszam - na ile będzie to możliwe - rano na Mszę św. o g. 8.00.

IV. Duszpasterskie odwiedziny Chorych w ich domach od godzin porannych 1 lutego w poniedziałek. W najbliższym tygodniu uprzejmie proszę o zgłoszenia Osób, które w tym dniu pragną skorzystać ze sakramentalnej posługi Chorym (nadal jest to możliwe jedynie po bezpośrednim zgłoszeniu).

V. Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Szczepieńw naszym Powiecie zamieszczone zostały w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Zachęcam do zapoznania się z nimi: COVID-19 - szczepienia w powiecie mogileńskim – rejestracja.

VI. Dziś w całej kraju organizowany przez Caritas Polska – Dzień Solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za złożone do puszki ofiary na ten cel! Przy tej okazji podziękowanie Parafianom za wszelkie składane ofiary składane w kościele i wpłacane na parafialne konto.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Śp. Marię Kubicką. Śp. Zmarłą oraz wszystkich naszych bliskich Zmarłych, polećmy wspólnie Bożemu Miłosierdziu…

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń parafialnych

Uaktualniono: 24 I 2021