Ogłoszenia parafialne

27 IX 2020 - 4 X 2020

I. W naszej Wspólnocie witamy nową Przełożoną Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Maryi, Siostrę Anuncjatę, która przybyła do nas z Wąbrzeźna. Ciesząc się obecnością Siostry, życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych na posługiwanie w naszym Mieście i naszej Parafii!

II. Dzisiejszej niedzieli, podczas Mszy św. o godz. 10.30, Dzieci Komunijne przeżywać będą poświęcenie Różańców u progu października - miesiąca różańcowego. Zachęcam wszystkie Osoby posiadające niepoświęcone różańce do wspólnej modlitwy.

III. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej; zapraszam wszystkich Parafian do  udziału we Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym: w niedzielę różaniec po Mszy św. o g. 15.30; w dni powszednie po Mszy o g. 17.30 a w środy po Liturgii porannej. Ponadto zapraszam dzieci na różaniec specjalnie dla nich we wtorki i czwartki na g. 16.30. Wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania także proszę chociaż o jedną obecność na różańcu w każdym tygodniu.

IV. W bieżącym tygodniu przypada także I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30; o 17.00 – Komunia Św. poza Mszą św. a następnie podczas Mszy św. o 17.30; zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Od godz. 7.30 tego dnia również okazja do Spowiedzi św., objętej szczególnymi łaskami; w tym też czasie również proszę o wspólny Różaniec.

V. Ponawiam też zaproszenie dla Wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie w najbliższą sobotę, 3 października, po porannej Mszy św. (przed świętem Matki Bożej Różańcowej). W planie: odbiór nowego numeru czasopisma Królowej Różańca Świętego, kwestia wyjazdu na Dzień Skupienia Żywego Różańca do Markowic, sprawy organizacyjne. Zapraszam również wszystkie osoby, które do Wspólnoty Żywego Różańca naszej Parafii chcą się przyłączyć.

VI. Osoby dorosłe, które chciałyby wspomóc w prezbiterium posługę liturgiczną w naszej Parafii, proszę o kontakt indywidualny. Wszelka gotowość pomocy przyjęta będzie z wdzięcznością!

VII. Parafia Klasztorna zaprasza natomiast na uroczystość odpustową ku czci Św. Franciszka z Asyżu za tydzień w niedzielę, 4 października, na godz. 12.30 (oraz na nabożeństwo Transitus już w sobotę, 3 października, po wieczornej Mszy św.). Zachęcam do udziału!

VIII. Przypominam o zasadach bezpieczeństwa: o zasłonięciu twarzy przez osoby obecne wewnątrz kościoła, o bezpiecznych odległościach na powietrzu. Pamiętajmy o dobru i bezpieczeństwie innych!

IX. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka obecna niedziela w całym naszym kraju, to Dzień solidarności z Uchodźcami, którzy przeżyli pożar w obozie tymczasowym na wyspie Lesbos. Na ołtarzu bocznym wyłożona została puszka związana ze zbiórką organizowaną przez Caritas Polska. Bóg zapłać za wszelkie, najdrobniejsze nawet, ofiary złożone na ten cel!

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 28 IX 2020