Ogłoszenia parafialne

6 XII 2020 - 13 XII 2020

I. W związku z ograniczeniami epidemicznymi, dotyczącymi obecności maksymalnie 1 osoby na 15m2, w naszej świątyni jednocześnie - cały czas, aż do odwołania - przebywać może tylko10 osób,wliczając już w tę ilość obecnych przestrzeń prezbiterium kościoła (zatem łącznie: 8+2 osoby). Uprzejmie proszę by były to osoby związane z intencją (intencjami), bądź też obrzędem danej Mszy św. Proszę również o zachowanie odstępu pomiędzy osobami, o zakrywanie twarzy i dezynfekcję rąk. Dziękuję za wykazywaną dotąd odpowiedzialność i troskę o dobro innych osób.

II. Wszystkie osoby nie mogące obecnie uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej w naszej świątyni zapraszam do uczestnictwa  w  transmisjach w środkach społecznego przekazu, kolejno: o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Programie Pierwszym w Polskim Radio, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, oraz o godz. 13.00 w TV Polonia (nie licząc dodatkowej transmisji w TVP 1o godz. 11.00 oraz transmisji lokalnych). Ponadto co tydzień o godz.10.00 transmitowana jest Msza św. z Katedry Gnieźnieńskiej na internetowej stronie naszej Archidiecezji.

III. Trwa czas Adwentu, czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej (nadal przy zachowaniu obostrzeń epidemicznych), w naszej parafii w tym szczególnym roku wyjątkowo codziennie (oprócz świąt) od poniedziałku do piątku (aby umożliwić uczestnictwo w nich chociaż maleńkiej, ale zarazem możliwie jak największej grupie osób); niestety zasadniczo bez udziału dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież oraz dorosłych zapraszam natomiast do udziału w rekolekcjach adwentowych przeznaczonych z osobna dla każdej z grup poprzez telewizję, radio i internet. Szczegóły w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej.

IV. We wtorek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: zaplanowane podczas Mszy św. o godz. 17.30 poświęcenie medalików Maryi Niepokalanej dzieciom komunijnym zostaje przełożone na inny, możliwy dla wszystkich, najbliższy termin.

V. W tym roku, tak jak przed Świętami Wielkanocy, z racji trwających ograniczeń, nie ma możliwości zorganizowania parafialnej Spowiedzi św. dla wszystkich Parafian w jednym wspólnym terminie. Dlatego do pojednania z Panem Bogiem zapraszam codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św. Jeśli będzie to możliwe, Spowiedź też w niedziele podczas Mszy świętych.

VI. Cały czas pod chórem do nabycia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas (mała w cenie 7 zł i duże, w kilku rodzajach, po 14 zł). W zakrystii natomiast za dobrowolną ofiarą możemy już zaopatrywać się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.

VII. Dzisiaj też adwentowa Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję za każdą ofiarę złożoną do puszki na rzecz doświadczonych ubóstwem naszych Braci i Sióstr w wierze za wschodnią granicą.

VIII. Wszystkim Osobom, Parafianom i Przyjaciołom naszej Parafii, za wszelkie składane ofiary zarówno  bezpośrednio jak i na parafialne konto składam wdzięczne podziękowanie: Bóg zapłać!

W minionym tygodniu odszedł do wieczności Śp. ks. Henryk Spychała, wikariusz naszej Parafii w latach 1966-1968. Pożegnaliśmy także z naszej Wspólnoty Śp. Jana Rudalskiego. Śp. Zmarłych i wszystkich naszych Bliskich, polećmy wspólnie Bożemu Miłosierdziu…

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 4 XII 2020