Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

Ogłoszenia parafialne

16 II 2020 - 23 II 2020

1. Po wykonaniu wymaganych przez Kurię zestawień i statystyk z wdzięcznością informuję, iż w roku bieżącym w ponad 78% mieszkań czy rodzin naszej Parafii odbyło się spotkanie kolędowe. Jest nas obecnie razem w Parafii ok. 2.300-400 osób. W ostatnim roku w naszym kościele miało miejsce 21 Chrztów, 11 Ślubów, tylko 4-ro dzieci przystępowało do Pierwszej Komunii Św. (gdyż przed dwoma laty Pierwszą Komunię przeżywały razem dwa roczniki), 33-ch ludzi młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania (także z dwóch roczników) a 25 Osób odeszło do wieczności. Suma naszych całorocznych zobowiązań finansowych na rzecz naszego Miasta, Kurii Metropolitalnej, Seminarium, Domu Księży Emerytów, Caritas naszej Archidiecezji, dzieł misyjnych i duszpasterskich Kościoła przekroczyła kwotę 18 tys. zł (i już została uregulowana). To kolejny duży wydatek dla naszej Wspólnoty, ale tym samym, wszelkie podatki mamy już opłacone na cały rok. Raz jeszcze składam serdeczne podziękowanie za kolędową gościnność, życzliwość oraz ofiarność Parafian! Bóg zapłać!

2. Kandydatów do Bierzmowania nieobecnych na wczorajszym spotkaniu proszę pilnie z Książeczkami bierzmowanych i deklaracjami pobranymi w roku ubiegłym o kontakt.

3. W najbliższą sobotę, tj. 22 lutego na godz. 9.30, zapraszam raz jeszcze Dzieci Komunijne na katechezę dla nich połączoną ze spotkaniem organizacyjnym Rodziców.
 
4. Przypominam o naszej tegorocznej autokarowej pielgrzymce parafialnej; w bieżącym roku na Mazury w terminie od 22 do 24 czerwca (poniedziałek – środa, z dwoma noclegami i posiłkami w Sanktuarium w Świętej Lipce, w cenie ok. 350 zł). W programie także Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Klasztor w Stoczku Warmińskim (miejscu uwięzienia Prymasa Tysiąclecia, związanym z początkiem maryjnej odnowy w naszym kraju), Muzeum Grunwaldu, Lidzbark Warmiński oraz rejs po Jeziorach Mazurskich. Kolejność zgłoszeń związana będzie z przydziałem pokoi. Zapisy w tygodniu w zakrystii po Mszy św. oraz w biurze parafialnym. Przy zapisach proszę o przygotowanie numeru PESEL do ubezpieczenia oraz zaliczki w kwocie 100 zł.

5. Przypominam również o wspólnym z Parafią Klasztorną wyjeździe do Ziemi Świętej w obecnym lub przyszłym roku. Osoby zainteresowane do końca miesiąca lutego proszę o kontakt dla zapoznania się ze szczegółami pielgrzymki (jej programem i kosztem) oraz dla ustalenia proponowanego terminu wyjazdu. Zapraszamy!

6. Z kolei Parafia św. Faustyny w Mogilnie w przyszłym roku organizuje w miesiącu lutym pielgrzymkę do Meksyku. Program został zamieszczony na stronie internetowej Parafii Św. Faustyny. Kontakt z Ks. Prob. Tomaszem Walterbachem.

7. Zachęcam do lektury nowego Przewodnika, artykułów: Duchowość, która karmi się życiem, Prymas Wyszyński na dziś, Niedobra śmierć a także czasopisma Miłujcie się! (w cenie 6 zł).

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie Śp. Łucję Wieczorek. Śp. Zmarłą oraz wszystkich naszych Bliskich Zmarłych polećmy wspólnie Bożemu miłosierdziu…

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 16 II 2020