Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

20 X 2019 - 27 X 2019

1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną. Przypominam, iż trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Spełniając życzenie Papieża Franciszka proszę o modlitwę w intencji Kościoła na misjach. Przy tej okazji dziękuję także Wspólnocie Żywego Różańca naszej Parafii za stałe obejmowanie osobistą modlitwą Papieskich Intencji Misyjnych. Bóg zapłać!

2. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej; zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym: w niedzielę różaniec po Mszy św. o godz. 15.30; w dni powszednie po Mszy o godz. 17.30 a w środy po Liturgii porannej. Ponadto zapraszam dzieci na wspólną dziesiątkę różańca we wtorki i czwartki na godz. 16.30. Wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania proszę chociaż o jedną obecność na różańcu w tygodniu.

3. W bieżącym tygodniu w piątek 25 października przypada wspomnienie – święto Przeniesienia Relikwii św. Wojciecha. Tego więc dnia zapraszam Braci Towarzystwa Św. Wojciecha na wspólne spotkanie na plebanii poprzedzone Mszą św. wieczorną oraz Różańcem. Przy tej okazji kolejny raz zapraszam również wszystkich Panów, którzy chcieliby do naszego parafialnego Towarzystwa Święto-Wojciechowego przystąpić. 

4. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza i zachęca Osoby Starsze do odwiedzenia targów produktów i usług dla Seniorów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 25 do 27 października br., na których prezentowana będzie szeroka oferta pomocy Seniorom. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej. Zapraszam.

5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek z ok. Dnia Papieskiego na stypendia dla uczącej się a ubogiej młodzieży kwotę aż 1.165,08 zł; Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło!

6. Na balaskach wyłożone zostały wymienianki. Wypełnione wymienianki możemy składać wraz z dobrowolną ofiarą w zakrystii lub w biurze parafialnym. Proszę o wyraźne wypisywanie nazwisk osób Zmarłych literami drukowanymi oraz zaznaczenie, czy mają to być wymienianki roczne (na kolejny rok), czy jednorazowe (tzn. odczytywane w tegorocznej odpustowej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych pomiędzy 1 a 8 listopada).

7. Za tydzień już od sobotniego wieczora i podczas Mszy św. niedzieli gościć będziemy w naszej Wspólnocie Ks. Krzysztofa Urbaniaka, wikariusza naszej Parafii w latach od 2011 do 2015 roku, przebywającego obecnie na urlopie zdrowotnym po operacyjnym zabiegu. Tym samym w niedzielę za tydzień kolejna okazja do Spowiedzi św. i pojednania z Panem Bogiem przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zapraszam.

8. Zachęcam do lektury najnowszego Przewodnika, artykułów Wszystkie kłamstwa o synodzie, Uzależnieni od seksu, Film Boże Ciało, Zobaczyć szczęście i innych ...

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie Śp. Mieczysława Czerniaka. Śp. Zmarłego oraz wszystkich naszych Bliskich polećmy wspólnie Bożemu miłosierdziu.

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 20 X 2019