Aktualności

Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

12 VIII 2018 - 19 VIII 2018

1. Przypominam, iż zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami podjętymi wraz z przedstawicielami rolników naszej Parafii i Parafialną Radą, tegoroczne święto dożynkowe przeżywać będziemy w naszej Wspólnocie w niedzielę za tydzień, 19 sierpnia, podczas Mszy św. sprawowanej w intencji Rolników i ich Rodzin o godzinie 12.00. Proszę o modlitwę w intencji zbiorów; przeżywamy kolejny rok trudny dla rolnictwa i uprawy roślin. Dożynki Archidiecezjalne natomiast będą miały miejsce w tym roku tydzień później, 26 sierpnia, we Wapnie; rozpoczną się one Mszą św. o godz. 13.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego.

2. Już jutro natomiast, tj. w poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca sierpnia, a zatem zapraszam serdecznie po raz kolejny na godz. 20.00 na wspólne Czuwanie Fatimskie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, czuwanie odbędzie się przed Grotą na powietrzu, zatem bardzo proszę o zabranie także świec (koniecznie wraz z osłonkami, gdyż usuwanie wosku z utwardzonej nawierzchni wokół naszego kościoła kosztuje sporo wysiłku oraz czasu).

3. Z kolei w najbliższą, środę 15 sierpnia, przypada piękna uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. tego dnia w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę: jest to uroczystość nakazana i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Na zakończenie każdej Mszy św. tego dnia poświęcenie przyniesionych do kościoła roślin; kwiatów i ziół. Podczas liturgii o godz. 8.30 Bożej Opatrzności w kolejną rocznicę Cudu na Wisłą polecać będziemy z udziałem naszych Władz Samorządowych i Miejskich osoby i sprawy naszej lokalnej Wspólnoty i naszej Ojczyzny. Po tej Mszy św. odbędzie się w Sali Kina Wawrzyn o godz. 10.00 pokaz filmu pt. Mieczysław Paluch, człowiek, powstaniec, Dowódca. Przed pokazem słowo wstępne wygłosi Andrzej Jakubowski. Wstęp wolny. Zapraszam!

4. Od poniedziałku z pomocą ekipy konserwatorskiej rozpoczął się kolejny etap prac nad elewacją zewnętrzną naszego kościoła przygotowywany od jesieni ubiegłego roku. Zaplanowane na ten rok prace potrwają przez około miesiąc. Przepraszam za możliwe utrudnienia.

5. Przypominam, że okazja do Spowiedzi św. w naszej parafii w tygodniu od poniedziałku do soboty, o ile to możliwe, pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do biura parafialnego zapraszam zwyczajowo we wtorek pomiędzy 9.30 a 11.00 oraz w czwartek od 18.30 do 19.30.

6. Zachęcam do lektury bieżącego numeru Przewodnika a zwłaszcza artykułu: Krok w tył to krok w przód. O tym, jak sprawić, by duchowość jednoczyła, a nie dzieliła małżonków i innych...

7. Z naszej Wspólnoty odszedł do wieczności i został pochowany w tym tygodniu na cmentarzu parafialnym w Kamieńcu Śp. Bronisław Winiarski. Śp. Zmarłego i wszystkich naszych Bliskich polecajmy miłosierdziu Bożemu...Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 12 VIII 2018