Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

21 IV 2019 - 28 IV 2019

1. Drogim Parafianom, Miłośnikom naszej Świątyni i Gościom na radosne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia spełnienia wszystkiego tego, czego dla nas pragnie (oraz gotowości przyjęcia wszystkiego tego, czego w tych dniach udziela) Chrystus Pan: wiele łask od Boga! Jednocześnie dziękuję serdecznie wszystkim, którzy w ostatnich dniach swoim zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia przeżywanej przez nas wspólnie Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz pracowali nad przygotowaniem tego szczególnego dla nas i świętego miejsca Bożej Obecności do świętowania Wielkiej Nocy naszego zbawienia.

2. Drugiego Dnia Świąt – w Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Zebranymi ofiarami wspomożemy materialnie Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Aż do Niedzieli za tydzień trwać będzie natomiast Oktawa Wielkanocy. Każdego dnia Oktawy przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa, dlatego też w najbliższy piątek nie zachowujemy postu.

3. W najbliższą sobotę 27 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia, Dzieci Pierwszokomunijne z naszej Parafii przeżyją o godz. 10.00 swoją pierwszą w życiu Spowiedź Świętą.
 
4. Na godz. 10.30 natomiast w najbliższą sobotę zapraszam na spotkanie organizacyjne wraz ze swoimi Rodzicami / Opiekunami dzieci klas IV, które w niedzielę 5 maja o godz. 12.00 przeżywać będą uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii.

5. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. W tym też dniu gościć będziemy w naszej parafii (już od sobotniego wieczoru) Ks. Proboszcza Seniora Zenona Lewandowskiego. W łączności z Mszą św. o godz. 15.30, w Godzinie Bożego Miłosierdzia w modlitwie Koronki zawierzymy całą naszą Wspólnotę Parafialną Miłosierdziu Bożemu oraz poświęcimy nowy wielkoformatowy obraz do naszej świątyni przedstawiający Św. Siostrę Faustynę Kowalską, która tak jak Św. Jan Paweł II (i wierzymy niebawem także w związku z kanonizacją Bł. Ks. Jerzy) pozostaną nie tylko Patronami danymi naszej Ojczyźnie i naszej Wspólnocie, ale również Patronami danymi na obecny czas i na przyszłość współczesnemu światu. W tygodniu codziennie przed Mszą św. a w środę po Mszy św. podczas nabożeństwa modlitwa Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszam.

6. Diecezjalne Uroczystości Odpustowe Świętego Wojciecha Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji przeżywać będziemy w tym roku w sobotę i niedzielę za tydzień, 27-28 kwietnia. Szczegółowy plan Uroczystości Święto-Wojciechowych zamieszczony został w gablocie parafialnej, osobno także program przygotowany i zaproponowany dla młodzieży. Zapraszam do udziału!

7. Składam podziękowanie Parafianom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i za wszelkie składane ofiary! Dzięki nim, jak widzimy, pomnaża się i z Bożą pomocą będzie się pomnażać na tym miejscu dobro na rzecz naszej Świątyni i Wspólnoty. Bóg zapłać!

8. Zachęcam do udziału w Koncercie w najbliższy czwartek (szczegóły w gablocie) i lektury świątecznego numeru Przewodnika z dodatkiem Modlitewnikiem 5 minut z Bogiem na każdy dzień na miesiąc maj.

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 21 IV 2019