Ogłoszenia parafialne

19 IX 2021 - 26 IX 2021
Uaktualniono: 21 IX 2021

W naszej Wspólnocie od jutra gościć będziemy ponownie Ks. Michała Grupę, doktoranta psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z naszej Archidiecezji, który w najbliższych dniach podejmie wakacyjne zastępstwo duszpasterskie w naszej Parafii. We wszystkich sprawach nagłych i pilnych proszę w najbliższym tygodniu zwracać się do niego. Dziękuję Ks. Michałowi za gotowość pomocy!

W bieżącym tygodniu w czwartek, 23-go dnia miesiąca proszę o modlitwę w intencji naszej Wspólnoty Braci Towarzystwa Świętego Wojciecha. Na wspólne spotkanie na plebanii zapraszam natomiast przy kolejnej, najbliższej okazji.
W tym miejscu wyrażam też wdzięczność wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Gnieźnie we wspólnym dziękczynieniu naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej za beatyfikację naszego Pasterza kard. St. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Dziewczynki ze SP (od kl. IV wzwyż), które już się zgłosiły do Parafialnego Chórku oraz te, które jeszcze chciałyby się do niego przyłączyć, zapraszam na próbę z Panem Organistą w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św., czyli ok. g. 18.20. Podobnie do Służby Liturgicznej przy ołtarzu zapraszam chłopców (zgłoszenia w zakrystii).

W niedzielę za tydzień, 26 września, podczas Mszy św. o godz. 10.30, Dzieci Komunijne przeżywać będą poświęcenie Różańców u progu października - miesiąca różańcowego. Zachęcam wszystkie Osoby posiadające nie poświęcone różańce do włączenia się do tej wspólnej modlitwy.
Natomiast już teraz zapraszam Żywy Różaniec naszej Parafii na spotkanie w pierwszą sobotę miesiąca, 2 października, po porannej Mszy św. (przed świętem Matki Bożej Różańcowej). W planie sprawy organizacyjne oraz odbiór nowego numeru czasopisma Królowej Różańca Świętego.

Przypominam, że okazja do Spowiedzi św. w tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.! Kiedy to możliwe (obecność drugiego Księdza), także w niedzielę.

Zgodnie z zapowiedzią w minionym tygodniu podjęte zostały i ukończone prace nad  konieczną wymianą w wielu miejscach poszarpanej, dziurawej oraz trwale poplamionej wykładziny podłogowej najpierw w prezbiterium oraz zakrystii naszego kościoła. Koszt wymiany zamknął się w kwocie 5 tys. złotych. Bardzo dziękuję Wykonawcom!

Cały czas przypominam, iż wszystkich przebywających wewnątrz kościoła obowiązuje nadal zasłonięcie twarzy, za co dziękuję i o co proszę. Zarazem wszystkich Parafian i Gości, jeżeli pogoda na to pozwala, zachęcam do udziału w Liturgii na powietrzu.

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń parafialnych