Ogłoszenia parafialne

11 IV 2021 - 18 IV 2021

 

I. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia; gorąco zachęcam do indywidualnego podjęcia modlitwy Koronki o Boże Miłosierdzie dla świata, dla tych wszystkich, którzy tej modlitwy teraz najbardziej potrzebują i dla nas wszystkich.

II. W związku z ograniczeniami epidemicznymi w najnowszym rozporządzeniu Rządu, dotyczącym obecności maksymalnie 1 osoby na 20m2, w naszej świątyni jednocześnie - cały czas, aż do odwołania - przebywać może jedynie 7 osób (6+1 os.). Uprzejmie proszę by były to obecnie osoby związane z intencjami, bądź też obrzędem danej Mszy św. Proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz dziękuję za okazywaną dotąd troskę o dobro innych.

III. Wszystkie osoby nie mogące obecnie uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej w naszej świątyni zapraszam do uczestnictwa  w  transmisjach w środkach społecznego przekazu, kolejno: o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Programie Pierwszym w Polskim Radio, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, oraz o godz. 13.00 w TV Polonia (nie licząc dodatkowej transmisji w TVP 1 o godz. 11.00 oraz transmisji lokalnych). Ponadto co tydzień o godz. 10.00 transmitowana jest Msza św. z Katedry Gnieźnieńskiej na internetowej stronie naszej Archidiecezji. Nadal (aż do odwołania) obowiązuje też udzielona wszystkim wiernym przez Ks. Prymasa dyspensa od uczestnictwa w Mszach Św. niedzielnych i świątecznych.

IV. Przypominam, że decyzje w/s tegorocznej/-ych Uroczystości Pierwszokomunijnej/-ych, będą podejmowane wspólnie, ale nie wcześniej niż wówczas, kiedy okaże się to realne, gdy możliwe będzie zaplanowanie wspólnego spotkania w grupach z Rodzicami dzieci. Istotna będzie też w tym przypadku treść rozporządzeń obowiązujących po 18 kwietnia. 

V. Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Szczepień w naszym Powiecie zamieszczone zostały w gablocie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Zachęcam do zapoznania się z nimi: COVID-19 - szczepienia w powiecie mogileńskim – rejestracja.

W minionym tygodniu w naszej Wspólnocie pożegnaliśmy Śp. Feliksa Sterymskiego. Do wieczności odszedł także Śp. Emilian Wahl, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek  o godz. 12.00 na cmentarzu w Palędziu Kościelnym. Śp. Zmarłych i naszych Bliskich, polećmy wspólnie Bożemu Miłosierdziu…

Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń parafialnych

Uaktualniono: 10 IV 2021