Wyszukiwarka zmarłych

Wyszukaj (Search)
Cemetery in Mogilno

pochowanych na cmentarzu parafialnym

rozwiń - zwiń

Figury i krzyże przydrożne

Sanktuaria Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Jan Paweł II
* 18.05.1920 + 02.04.2005

Widok na kaplicę Cudownego Obrazu MB
w Częstochowie


Ogłoszenia parafialne

9 XII 2018 - 16 XII 2018

1. Przeżywamy czas Adwentu, duchowego przygotowania do świąt Bożych Narodzin. Roraty w naszej parafii podczas Mszy św. wieczornych o godz. 17.30; we wtorki, w czwartki i soboty. Kandydatów do Bierzmowania proszę przynajmniej o jedną obecność w tygodniu oraz w niedzielę.

2. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zarówno uczniów klas III gimnazjum, jak i klas VIII Szkoły Podstawowej, zapraszam na zapowiadane grudniowe spotkanie i katechezę, w najbliższą sobotę, na godz. 10.30 do Sali Prałackiej (wejście od strony ogrodu).

3. Także w najbliższą sobotę (15 XII), ale na godz. 17.30 zapraszam na Mszę Św. z modlitwą uwielbienia oraz modlitwę medytacyjno-adoracyjną po Mszy św., organizowaną przez Zespół Christus Vincit, który współtworzą ludzie młodzi m.in. z naszej Parafii. Niech będzie to wykorzystana przez nas szansa na adwentowe wyciszenie i skupienie oraz na pogłębioną modlitwę.

4. Przypominam, że za tydzień podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. (już od sobotniego wieczoru) gościć będziemy także (w sumie trzy różne) Małżeństwa Oazowe i wysłuchamy świadectw rodzin Domowego Kościoła. Obecność ta będzie zaproszeniem do zapoznania się z ruchem Oazowym Rodzin
a zarazem ważnym wydarzeniem w naszym przygotowaniu do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich małżeństw naszej parafii, które będziemy mogli przeżyć równocześnie, razem (jeżeli zechcemy to uczynić) już 30 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny.

5. Raz jeszcze zarazem zapraszam serdecznie na niedzielę 16 grudnia; o godz. 16.30, w Sali Prałackiej, Spotkanie Opłatkowe, wszystkich najbliższych Współpracowników naszej Parafii, przedstawicieli Rady Parafialnej, Braci Towarzystwa Św. Wojciecha oraz Matek Różańcowch.

6. W gablocie parafialnej zamieszczony został plan tegorocznych Spowiedzi Adwentowych w naszym dekanacie, które rozpoczną się od poniedziałku przyszłego tygodnia. Przypominam, że naszą parafialną spowiedź przeżywać będziemy w środę 19 grudnia; przed południem w godz. 9.30 do 10.30 oraz wieczorem od godz. 19.15.

7.  Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas (mała w cenie 7 zł oraz duża w cenie 13 zł); w zakrystii natomiast za dobrowolną ofiarą na rzecz parafii możemy zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny (pakowane po trzy duże i cztery małe; proszę śmiało deklarować taką ilość opakowań, jaka będzie nam potrzebna). W opłatki i świece możemy też zaopatrywać się w biurze parafialnym.

8. W mijającym tygodniu dokończono instalowanie drugiej części poręczy od jeziora do poziomu naszej świątyni; koszt całkowity tej dwuetapowej inwestycji wyniósł 11 tys. złotych.
 
9. Zachęcam do lektury Przewodnika, m.in. artykułów O przebudzeniu religijnym na Zachodzie, Gdy roztrzaskał się świat (o konsekwencjach rozwodów w życiu dzieci) i innych...

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane do puszek na rzecz naszych Braci i Sióstr w wierze za wschodnią granicą (sami nie tak dawno w historii korzystaliśmy z pomocy chrześcijan na Zachodzie).


Ks. Piotr Waszak

Archiwum ogłoszeń

Uaktualniono: 9 XII 2018